Ціни на яйця з кліткових та безкліткових систем у супермаркетах України: січень 2024

Андрій Осадчий | 2024-01-15

Cage-free alliance порівняли ціни на яйця, що походять із різних систем утримання тварин, аби дізнатися наскільки суттєвою є різниця у вартості. Порівняльний аналіз було здійснено 8-12 січня. До уваги бралися найпопулярніші українські магазини та супермаркети.

Взяті до уваги супермаркети та мережі під час порівняльного аналізу

Середня ціна за 10 шт яєць, що походять із кліткових систем утримання птахів (батарейні та поліпшені клітки) склала 63.2 грн. Натомість 10 шт яєць з альтернативних систем(амбарне утримання, вільний вигул, органік) коштують у середньому 75.9 грн. Тобто яйця, виготовлені з дотриманням вищих стандартів добробуту тварин, дорожчі лише на 12.7 грн за 10 шт (20.1%), або ж на 1.27 грн за шт.

Порівняльна таблиця цін на яйця у маркетах і супермаркетах України

«Ясенсвіт» і «Квочка» є найбільш поширеними брендами, що пропонують яйця з кліток. Згадані бренди також суттєво представлені й у сегменті безкліткових яєць. Однак у цій категорії найчастіше у продажу можна зустріти яйця бренду «Organic Chicken». Кейдж-фрі яйця найширше представлені на полицях супермаркетів МегаМаркет, Метро, Сільпо, Ашан і Winetime.

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням УкрСоцСтандарт, здійсненим у 2022 році, 63,2% українців готові платити за яйця більше, якщо кури-несучки утримувалися в гуманних умовах. При цьому 35,5% опитаних вважають прийнятним підвищення ціни у діапазоні 5-20%, решта 27,7% — підвищення на понад 20%. Таким чином, результати опитування корелюють із фактичним співвідношенням цін на яйця з різних систем утримання, де вартість кейдж-фрі яєць вища від тих, що з кліток, на 20,1%. 

Детальніше на тему ставлення мешканців українських міст до питань гуманних умов утримання фермерських тварин читайте у статті «Добробут тварин в Україні на часі: перелік відповідальних виробників яєць».

Відкритим залишається питання, коли ритейл збільшить частку кейдж-фрі яєць на своїх полицях у відповідь на готовність споживачів платити більше за впевненість, що тварин на промислових фермах не утримують у клітках.

Зв’яжіться з нами — надішліть заявку

Я погоджуюся з умовами ГО “Відкриті клітки Україна” зберігати та обробляти свої дані згідно з їхньою політикою конфіденційності

Я погоджуюся час від часу отримувати оновлення та новини від ГО “Відкриті клітки Україна” на свою електронну пошту

Надіслати

Ваш запит надіслано!

Наші менеджери звяжуться з вами протягом 1-2 робочих днів