Добробут тварин в Україні на часі: перелік відповідальних виробників яєць

Андрій Осадчий | 2023-12-11

Попри військову агресію росії щодо України, простежується збільшення запиту споживачів на продукцію, що походить з гуманніших систем утримання. Понад те, готовність платити за таку продукцію більше до 20% більше. У цій статті розповідаємо про результати опитувань суспільної думки та презентуємо список виробників яєць, що дбають про добробут курей-несучок на своїх підприємствах.

Як українці ставляться до питань утримання тварин на фермах?

У серпні-вересні 2022 р. маркетингова агенція UkrSocStandard провела опитування на наше замовлення на тему “Ставлення мешканців українських міст до питань гуманних умов утримання фермерських тварин”. Завданнями, які Cage-free альянс поставив перед цим дослідженням, були:

  1. Дослідити ставлення аудиторії до тварин та умов утримання їх на промислових фермах;
  2. Дізнатися рівень готовності аудиторії платити більше за продукцію, що вироблена із дотриманням вищих стандартів добробуту тварин;
  3. Підтвердити або спростувати гіпотезу про те, що умови воєнного часу сприяють покращенню гуманного ставлення аудиторії до фермерських тварин.

По всіх питаннях, що виступали індикаторами ставлення людей до питань гуманності умов утримання фермерських тварин, зафіксовано суттєве домінування варіанту «повністю згодний». Наприклад, для 86,6% важливо, аби тварини на промислових фермах утримувалися в умовах, які відповідають їхнім природним потребам. 80,8% опитаних вважають, що покращення умов утримання фермерських тварин матиме позитивний вплив для подальшої євроінтеграції України.

З іншої сторони, 54,1% українців необізнані, або слабо обізнані стосовно умов утримання, транспортування та забою тварин на фермах з виробництва м’яса, молока та яєць. 57,4% хотіли б дізнатися більше про те, як вироблені м’ясо, молоко та яйця, які вони споживають.

Результати опитування щодо ставлення людей до питань гуманності умов утримання фермерських тварин

Більшість опитаних (63,2%) готові доплати за упевненість, що тварини, з яких були виготовлені продукти харчування, утримувалися в гуманних умовах. Частка тих, хто точно не готові, або скоріше не готові, є вдвічі меншою (31,8%). Прийнятним варіант підвищення ціни знаходиться в діапазоні 10-20%. Екстремальним підвищення вважатиметься, починаючи з 30%.

Результати опитування: Чи згодні ви з твердженням “я готовий (готова) заплатити дещо більше за м’ясо, молоко та яйця, при виготовленні яких тварини мали гуманні умови утримання”?

Більшість опитаних (63,2%) готові доплати за гуманні умови утримання для тварин

Від початку повномасштабної війни ставлення до фермерських тварин незначним чином змінилося на більш гуманне. Особливо це стосується мешканців Заходу та Центру країни.

Результати опитування: Як змінилось ваше ставлення до фермерських тварин та умов їх утримання від початку повномасштабного вторгнення росії в україну?

Ставлення до фермерських тварин змінюється на більш гуманне

Список виробників яєць, що дбають про добробут курей-несучок

Нижче надаємо список українських виробників яєць, які повністю спираються на більш гуманне ставлення до утримання птахів на своїх фермах або мають виділені напрямки  “Вільний вигул” на своїх господарствах. Ми враховували фактор доступності яєць цих виробників на полицях магазинів, тож у списку лише ті, що досяжні для кінцевого споживача.

  • Organic Chicken (ФГ «Домашня курочка») — пропонують органічні яйця. Кури, що живуть на фермі, споживають лише органічні корма й мають можливість гуляти на волі. Якість та дотримання відповідних норм утримання птиці підтверджено сертифікатом Органік Стандарт. Господарство знаходиться у Житомирській області. Сайт компанії.
  • Екоферма “Вільна” — найбільша ферма цесарок в Україні. Розташоване господарство на Житомирщині. Птиця утримується в умовах, максимально наближених до їхнього природного способу життя — на вільному вигулі. Окрім цесарок на фермі також живе близько 4000 курочок породи “Домінант”. Детальніше про екоферму на сайті “Вільна”.
  • Дунайський Аграрій. Цей виробник, окрім курей, вирощує екологічно-чисті овочі та фрукти, що забезпечує замкнутий цикл органічного виробництва. Якість продукції підтверджується європейською органічною сертифікацією «Органік Стандарт», UA-BIO, СOR та BIO SUISSE. Виробництво розташоване в Одеській області. Сайт підприємства.
  • Світ Біо (“Либідь-К”). Ця ферма на Хмельниччині є постачальником яєць “Вільний випас” для проєкту “Сільпо” — “Лавка традицій”. Годують курей виключно натуральною їжею — зерновими й овочами, що самостійно вирощуються власниками господарства. Кури несуться раз на два дні, без штучної стимуляції. Збирають та сортують яйця вручну.
  • Карашинське подвір’я — це сімейна еко-ферма, яка пропонує яйця від курей, що утримуються на вільному вигулі. Птиця вирощена на органічних кормах власного виробництва. Знаходиться господарство на Київщині. Сайт ферми.
  • ГК Ovostar Union. Наприкінці 2019 року обладнали одну з птахофабрик пташником з утриманням птахів за технологією «Вільний вигул» й стали першим, серед великих промислових виробників курячого яйця в Україні, хто реалізували цю технологію. Яйця “Вільний вигул” реалізуються під брендом “ЯСЕНСВІТ”.
  • ТОВ Агрохолдинг Авангард. Компанія займає 35% промислового ринку яєць в Україні. Серед інших видів продукції Авангард пропонують й лінійку “Вільний вигул”, яка представляє собою яйця від курей-несучок, що утримуються в природному для них середовищі. Виробляють яйця під брендом “Квочка”.

Автор тексту: Андрій Осадчий, представник Cage-free Альянс.

Зв’яжіться з нами — надішліть заявку

Я погоджуюся з умовами ГО “Відкриті клітки Україна” зберігати та обробляти свої дані згідно з їхньою політикою конфіденційності

Я погоджуюся час від часу отримувати оновлення та новини від ГО “Відкриті клітки Україна” на свою електронну пошту

Надіслати

Ваш запит надіслано!

Наші менеджери звяжуться з вами протягом 1-2 робочих днів